ACİL SERVİS
27 Aralık 2018ACİL SERVİS

Hastanemizin zemin katında bulunan acil servisimizde, 450 m2 kapalı alanda 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir. Sağlık Bakanlığı Genelgesi gereği acil servisimiz yeşil alanda; cildiye, diş, KBB, ortopedi ve travmatoloji, kardiyoloji,  dahiliye, psikiyatri branşlarında akşam poliklinik hizmeti verilmektedir. 

Acil servis fiziki alanı içinde;  bekleme salonu, enjeksiyon odası, triaj alanı, yeşil alan, sarı alan, kırmızı alan, müdahale odası, travma odası, resüsitasyon odası ve acil röntgen, acil tomografi birimleri bulunmaktadır. Acil servise başvuran tüm hastaların şikayetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak, öncelikleri belirlenir. ( triaj ) Hastanın ilk triajı sağlık personeli tarafından yapılır. Triaj işlemi ile hastanın kırmızı, sarı ve yeşil alanlar olarak belirlenen acil kategorilerine uygun şekilde dağılımı sağlanır.

Hastanemiz acil servisinde kimyasal biyolojik radyasyon ve nükleer tehlikeli maddelerle oluşabilecek yaralanmalara müdahale için KBRN Arındırma Ünitesi bulunmaktadır.